Wysyłka przesyłki kurierem w przypadku klienta indywidualnego – broker Ci pomoże!

Wysyłka przesyłki kurierem w przypadku klienta indywidualnego – broker Ci pomoże!
14 lutego, 2023 Redaktor 0 Comments

W ostatnich latach stale rośnie zapotrzebowanie na usługi transportowe. Coraz więcej osób kupuje w internecie, a także sprzedaje używane przedmioty za pośrednictwem portali aukcyjnych. Jednak tylko nieliczne firmy przewozowe oferują współpracę klientom prywatnym. Rozwiązaniem jest przesyłka kurierem nadana przez brokera. Zobacz, jak to działa!

Czy nadasz przesyłkę kurierem w firmie?

Przyjmowanie zleceń indywidualnych nie jest korzystne dla przedsiębiorstw transportowych. Wynika to z olbrzymiej ilości formalności, jakich należy dopełnić przy realizowaniu usługi. Warto przy tym zaznaczyć, że zysk z jednej paczki jest symboliczny. 

Z tych powodów przewoźnicy odchodzą od współpracy z osobami prywatnymi, ograniczając się do przyjmowania zleceń od stałych kontrahentów, którzy podpisali umowę. Dlatego w zdecydowanej większości przypadków konsumenci indywidualni, jeśli udadzą się do firmy transportowej, zostaną odprawieni z kwitkiem. 

Kim jest broker? Wygodna alternatywa dla klienta prywatnego

Na szczęście nie oznacza to, że osoba prywatna nie nada paczki znaną spedycją. W tym miejscu do gry wkracza broker, czyli pośrednik. Takim mianem określa się przedsiębiorstwa, które nawiązują regularną współpracę z przewoźnikiem, deklarując przybliżoną liczbę przesyłek, jakie zlecą w ciągu miesiąca. Pozwala to wynegocjować naprawdę niskie ceny, co przekłada się na możliwość przygotowania atrakcyjnej oferty również dla swoich klientów. 

Skąd broker bierze ładunki? Przyjmuje on zlecenia od osób prywatnych. Dlatego  przesyłka kurierem , której dystrybucji podejmie się renomowana firma przewozowa, jest możliwa dla każdego. Różnica polega na tym, że usługę należy wykupić u pośrednika, a nie bezpośrednio w biurze obsługi podmiotu transportowego. 

Szeroka oferta rynkowa

Na rynku działa wiele tego typu przedsiębiorstw. Współpracują one najczęściej z kilkoma lub kilkunastoma przewoźnikami, co zapewnia klientowi możliwość wyboru spedycji, którą zna i darzy zaufaniem. Warto nadawać paczki u brokerów, którzy cieszą się renomą na rynku, co zwiększa szansę na terminową dostawę.