Polski adwokat w Niemczech — w jakich sprawach może przydać się jego pomoc?

Polski adwokat w Niemczech — w jakich sprawach może przydać się jego pomoc?
13 sierpnia, 2023 Redaktor 0 Comments

Wiele osób żyje, pracuje i wypoczywa za granicą. Najbliższym i największym partnerem Polski są Niemcy, dlatego coraz częściej pojawia się konieczność zmierzenia się z tamtejszym systemem prawnym. W sprawach gospodarczych, komunikacyjnych, cywilnych czy zdrowotnych niezastąpiony okazuje się polski adwokat w Niemczech. Sprawdź, kiedy warto zwrócić się o pomoc do polskojęzycznej kancelarii!

Prawo gospodarcze i Kodeks Pracy

Znajomość niemieckiego prawa przydaje się już na etapie rejestracji działalności gospodarczej za Odrą. Tamtejszy system podatkowy wymaga ścisłej kalkulacji, czy i jaka forma biznesu będzie opłacalna. Kancelaria prawna obsługująca klientów po polsku okazuje się w takim przypadku odpowiednim partnerem. Również prawo pracy charakteryzuje się wieloma zapisami, których znajomość może zdecydować o wysokości wynagrodzenia i warunkach świadczenia usług. Na przykład w wielu landach istnieją precedensy dotyczące tzw. płacy sprzecznej z dobrymi obyczajami.  Polski adwokat w Niemczech  może pomóc również przy sporach z pracodawcą o niewypłaconą część wynagrodzenia, ekwiwalent urlopowy czy wymiar czasu pracy.

Wypadek komunikacyjny w Niemczech? Warto zgłosić się do kancelarii adwokackiej

Podróżujący po niemieckich drogach są narażeni na kolizje i wypadki. Po sporządzeniu protokołu z miejsca zdarzenia warto poprosić o pomoc polskiego adwokata w Niemczech. Znajomość miejscowych przepisów ruchu drogowego może okazać się niezbędna w sporze z ubezpieczycielem lub drugą stroną zdarzenia w sprawie o odszkodowanie. Dotyczy to zarówno sytuacji, w której klient kancelarii jest sprawcą, jak i poszkodowanym. Wynajęty prawnik wykorzysta znajomość przepisów, tworząc pisma do ubezpieczalni lub sądu. Ma również wgląd do dokumentów policyjnych. W praktyce duża część niemieckich firm ubezpieczeniowych wykorzystuje fakt, że stroną w sprawie jest osoba nieznająca miejscowego prawa.

Polski adwokat w Niemczech zapewni wsparcie w wielu sytuacjach!

Poza wymienionymi przypadkami pomoc prawna w języku polskim może okazać się niezbędna wielokrotnie. Często życie zmusza do stawienia czoła przepisom niemieckiego prawa cywilnego, rodzinnego, patentowego, a nawet karnego. W każdym z wymienionych przypadków dużą pomocą będzie udział w sprawie specjalisty od niemieckich przepisów prawnych, który komunikuje się z klientami po polsku.