Kogo przyjmuje prawnik w Rybniku?

Kogo przyjmuje prawnik w Rybniku?
11 lutego, 2023 Redaktor 0 Comments

Kancelarie adwokackie przyjmują klientów z różnymi problemami. Sprawdź, jakimi sprawami się zajmują i na czym polega ich udział w postępowaniu sądowym. Jesteś oskarżony o popełnienie przestępstwa? Poznaj swoje prawa i obowiązki.

Kary za przestępstwa według kodeksu karnego

Przepisy jasno wskazują, jakie kary są konsekwencją popełnienia określonych przestępstw. Za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności, a za znęcanie się nad najbliższą osobą do 5 lat w więzieniu. Osoba, która została zatrzymana lub aresztowana, może przyznać się do winy lub dążyć do udowodnienia swojej niewinności. Okoliczności popełnienia przestępstwa wpływają na wymiar kary. Sąd musi dokładnie zapoznać się ze wszystkimi faktami i dowodami.

Niewiele osób bez wykształcenia prawniczego zna obowiązujące w Polsce przepisy i potrafi je interpretować. Właśnie dlatego oskarżeni w pierwszej kolejności często decydują się na skorzystanie z pomocy adwokata. Prawnik wyjaśni, jakiego wyroku można spodziewać się w określonej sytuacji. Ponadto na życzenie klienta będzie prowadzić formalności procesowe i reprezentować go przed sądem.

Usługi kancelarii od spraw karnych

Kodeks karny uwzględnia różne rodzaje przestępstw. Prawnik w Rybniku zajmuje się między innymi interpretacją przepisów związanych z:

  • łapownictwem i korupcją w podmiotach gospodarczych,
  • oszustwami pożyczkowymi i kredytowymi oraz wyłudzaniem ubezpieczenia,
  • ujawnianiem faktów objętych tajemnicą lekarską i nieudzieleniem pomocy pacjentowi,
  • molestowaniem seksualnym i gwałtem,
  • założeniem lub kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą,
  • uchylaniem się od obowiązku podatkowego,
  • posiadaniem narkotyków i ich dystrybucją.

Wśród często popełnianych w Polsce przestępstw wymienia się również uprowadzenie małoletniego, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz wyłudzenia VAT (na przykład wystawianie faktur na podmiot, który nie istnieje). W kodeksie karnym znajdują się też zapisy na temat piractwa, przestępstw komputerowych oraz korupcyjnych.

Telefon alarmowy do prawnika w Rybniku

Kancelaria prawna oferuje całodobowy telefon alarmowy w sprawie osób zatrzymanych i aresztowanych. Jesteś oskarżony o złamanie prawa? Uważaj na to, co mówisz i upewnij się, że dobrze rozumiesz przepisy. Opracuj strategię obrony przed sądem.