Kiedy skorzystać z pomocy polskiego adwokata w Niemczech?

Kiedy skorzystać z pomocy polskiego adwokata w Niemczech?
13 sierpnia, 2023 Redaktor 0 Comments

Każdy może stanąć przed koniecznością zmierzenia się z przepisami prawa niemieckiego. Żyjąc, pracując, podróżując czy lecząc się za zachodnią granicą nietrudno o spór z urzędami lub wymiarem sprawiedliwości. Jak zachować się w takiej sytuacji? Poznaj ofertę usług specjalisty, który zna przepisy obowiązujące u zachodnich sąsiadów i dodatkowo posługuje się językiem polskim.

Kiedy może przydać się pomoc polskiego adwokata w Niemczech?

Życie dostarcza licznych przykładów zetknięcia się Polaków z niemieckimi paragrafami. Począwszy od rejestracji spółek handlowych, przez prawo rodzinne i spadkowe aż po rozliczenie kosztów leczenia za granicą – w każdym z tych obszarów toczą się sprawy, których stroną są obywatele polscy. W przypadku prawa rodzinnego wielkie zaskoczenie może budzić fakt, że jego zapisy mogą być różne w innych krajach związkowych, czyli landach. Poza tym różny jest zakres obszarów, w które ingeruje sąd podczas np. sprawy rozwodowej. Przed przystąpieniem do rozstrzygania kwestii małżeńskich, rodzicielskich, własnościowych warto skorzystać z pomocy polskiego adwokata w Niemczech. Pozwoli to uniknąć wielu błędów i nieskutecznych kroków w ważnej życiowej sprawie.

Kodeks pracy, wymiar zatrudnienia, zwroty podatkowe

Za zachodnią granicą znajduje zatrudnienie wielu Polaków. Nieliczni interesują się detalami umowy o pracę lub o dzieło przed podjęciem zatrudnienia. Tymczasem pracodawcy mogą korzystać z zapisu dotyczącego elastycznego czasu pracy, który w wybranych branżach może być przedłużony nawet do 60 godzin tygodniowo z późniejszym wyrównaniem. Jeśli pracownik liczy na nadgodziny, musi to wcześniej jednoznacznie ustalić z przełożonym. To tylko jedno ze źródeł nieporozumień i dochodzenia roszczeń z tytułu prawa pracy u zachodnich sąsiadów. Pomoc polskiego adwokata w Niemczech pozwoli uniknąć podobnych sytuacji przed podpisaniem umowy lub wesprze klienta w sporze z pracodawcą.

Pomoc w kontaktach z niemieckim prawem

Oprócz prawa rodzinnego i przepisów pracowniczych pomoc prawna może być potrzebna także w innych dziedzinach. Sprawy o roszczenia i odszkodowania z tytułu wypadków komunikacyjnych czy zakładanie firmy w Niemczech to tylko niektóre z nich. Czy warto dochodzić racji na własną rękę? Wsparcie polskiego adwokata w Niemczech pozwoli uniknąć pułapek niemieckiego prawa.