Jakimi sprawami zajmują się adwokaci w Gdańsku?

Jakimi sprawami zajmują się adwokaci w Gdańsku?
23 czerwca, 2023 Redaktor 0 Comments

Jak dobrze znasz obowiązujące w Polsce przepisy? Wiele codziennych problemów można rozwiązać na drodze sądowej. Sprawdź, jakie dziedziny prawa regulują kwestie związane z życiem rodzinnym, finansami i pracą. Przekonaj się, czym najczęściej zajmują się prawnicy w Trójmieście.

Sprawy rodzinne i spadkowe

Bez wątpienia wśród najczęściej rozpatrywanych w sądach spraw można wymienić rozwody. Rozwiązanie związku małżeńskiego wymaga przejścia przez szereg formalności. Trzeba zająć się między innymi podziałem wspólnego majątku. Jeżeli partnerzy mają dzieci, sądy decydują też o sposobie opieki nad nimi i wysokości alimentów. Adwokaci w Gdańsku niekiedy też zajmują się rozwodami z orzekaniem o winie, najczęściej zdarzającymi się w przypadku zdrady i przemocy. Jeżeli rodzic zagraża bezpieczeństwu dziecka, istnieje możliwość ograniczenia lub całkowitego pozbawienia go władzy rodzicielskiej.

W sądach w Trójmieście często też pojawiają się sprawy spadkowe. Prawnicy doradzają klientom między innymi przy sporządzaniu testamentu lub odrzucaniu spadku po krewnym. Wiele osób szuka porad na przykład w sprawie dziedziczenia długów.

Spory z pracodawcą i nieruchomości

Pracodawcy i pracownicy powinni dobrze znać prawo pracy. Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na stałą obsługę prawną i konsultować z prawnikiem zawierane przez siebie umowy. W ten sposób upewniają się, że podpisywane dokumenty są zgodne z aktualnymi przepisami. Pracownicy najczęściej udają się do adwokata w sytuacji, gdy są niezadowoleni z warunków pracy i zostali poszkodowani przez firmę, w jakiej się zatrudnili. Powodem sporu może być na przykład brak wypłaty wynagrodzenia lub mobbing.

Kolejną kwestią rozpatrywaną przez prawników w Trójmieście są umowy dotyczące nieruchomości. Zdarzają się sytuacje, gdy osoba wynajmująca mieszkanie ma problem z lokatorami, którzy nie przestrzegają ustaleń zawartych w dokumencie. Wówczas można wszcząć sprawę sądową o ich eksmisję.

Kancelaria prawna w Trójmieście

W kancelariach prawnych analizowane są sprawy z zakresu prawa rodzinnego, spadkowego i cywilnoprawnego. Masz problemy w małżeństwie, nie otrzymałeś wynagrodzenia w pracy lub chcesz odrzucić spadek? Poznaj obowiązujące w Polsce przepisy. Dzięki temu przygotujesz się do rozprawy sądowej i będziesz ubiegać się o sprawiedliwość przed organami sądownictwa.