Innowacyjne lasery przemysłowe

Innowacyjne lasery przemysłowe
14 lutego, 2023 Redaktor 0 Comments

Dzięki nowoczesnym technologiom znakowanie towarów przebiega sprawnie i precyzyjnie. Przekonaj się, w jakie urządzenia warto zainwestować i dlaczego systemy laserowe zyskały tak dużą popularność wśród polskich i zagranicznych przedsiębiorców.

Lasery do znakowania produktów

Najnowsze kodery laserowe można wykorzystać do oznaczania różnego rodzaju materiałów. Szczególnie polecane są do pracy z niewielkimi elementami, gdzie wymagane jest zachowanie najwyższego poziomu precyzji. Używają ich przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej, jubilerskiej, kosmetycznej i chemicznej. Lasery przemysłowe umożliwiają szybkie naniesienie oznaczeń na:

  • plastikowych opakowaniach,
  • tworzywach sztucznych i metalach,
  • papierze i tekturze,
  • elementach ze szkła,
  • kablach i profilach,
  • drewnianych produktach i rurach.

Warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego urządzenia. Drukarka laserowa musi być dopasowana do profilu produkcyjnego firmy. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z konsultacji ze sprzedawcą oraz przejrzenie nowości na rynku laserów. Innowacyjne produkty wprowadza na przykład marka MACSA ID, której urządzenia znakujące kupowane są przez przedsiębiorców na całym świecie.

Najpopularniejsze drukarki przemysłowe

Dużą popularnością cieszą się na przykład lasery Fiber SPA, które wyróżnia bardzo duża szybkość pracy. Pomimo imponującego tempa działania pozostają delikatne dla znakowanego podłoża i go nie uszkadzają. Ich żywotność wynosi ponad 100 000 godzin. Produkty marki MACSA obsługuje się za pomocą łatwego w użyciu kontrolera dotykowego. Są tanie w eksploatacji, a zarazem poprawiają jakość pracy linii produkcyjnej i minimalizują ryzyko wystąpienia błędów oznaczeń. Stanowią bardzo dobrą alternatywę dla drukarek atramentowych, które zużywają więcej materiałów eksploatacyjnych. Ciekawą propozycją są też lasery CO2 serii K. Ich zakres mocy oraz prędkość można łatwo dopasować do swoich indywidualnych oczekiwań. Najczęściej stosowane są do znakowania papieru, drewna, szkła oraz tworzyw sztucznych.

Dostawca laserów MACSA

Zależy Ci na dobrym wyposażeniu firmy i chcesz zainwestować w najlepszej jakości park maszynowy? Postaw na wydajny laser od sprawdzonej marki. Sprzęty przemysłowe kupuj od doświadczonych dostawców, którzy umieją doradzić oraz przedstawiają praktyczne wskazówki na temat eksploatowania sprzętu.