Drukarki i lasery przemysłowe

Drukarki i lasery przemysłowe
14 lutego, 2023 Redaktor 0 Comments

Działasz w branży produkcyjnej? Sprawdź, jak usprawnić proces znakowania swoich towarów. Poznaj rodzaje nowoczesnych laserów przemysłowych. Zainwestuj w funkcjonalne i proste w obsłudze sprzęty.

Technologia znakowania towarów

Dzięki innowacyjnym technologiom możliwe jest sprawne oznakowanie praktycznie każdego materiału. Lasery przemysłowe przeznaczone są do umieszczania znaków firmowych między innymi na:

  • rurach, kablach, profilach i tworzywach sztucznych,
  • artykułach spożywczych i butelkach na napoje o różnym kształcie oraz pojemności,
  • metalu i drewnie,
  • opakowaniach kosmetyków i chemii gospodarczej,
  • częściach motoryzacyjnych,
  • biżuterii i akcesoriach medycznych.

Najważniejsze jest dobranie sprzętu odpowiedniego do rodzaju znakowanego towaru. Ciekawą propozycją są atramenty UV oraz kody kreskowe, które przyspieszają identyfikację produktów oraz ułatwiają ich kontrolę w obiegu logistycznym. Jak wybrać właściwe urządzenia znakujące? Warto rozpocząć od konsultacji ze sprzedawcą i zapoznania się z oferowanymi przez niego modelami laserów.

Drukarki laserowe

Dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszy się na przykład laser iCON 3, który szczególnie polecany jest do wykonywania małych znaków. Gwarantuje dużą precyzję działania, a zarazem wyróżnia się niskimi kosztami eksploatacji. W przeciwieństwie do klasycznych drukarek atramentowych nie zużywa tuszu. Pozwala to uniknąć kosztu zakupu dodatkowych materiałów.

Sprawdzonym rozwiązaniem są również lasery Fiber SPA, które znakują towary z bardzo dużą prędkością. Najczęściej wykorzystuje się je do kodowania informacji na foliach, tworzywach sztucznych i metalach. Mogą być stosowane w dużych zakładach produkcyjnych. Mimo szybkiego działania są w pełni bezpieczne dla podłoża, na którym znakują.

Wśród często zamawianych przez przedsiębiorców sprzętów można wymienić też lasery DPSS, które oparte są na krótkiej szerokości impulsu. Można oznakować nimi biżuterię, elementy elektroniczne i narzędzia medyczne.

Lasery o zastosowaniu przemysłowym

Zależy Ci na sprawnej produkcji i precyzyjnym kodowaniu informacji na towarach? Wybierz nowoczesny laser, który jest tani w eksploatacji, a zarazem niezawodny w działaniu. Możesz wykorzystać go do oznakowania różnego rodzaju materiałów. Korzystaj z najnowszych technologii i podnieś wydajność swojej linii produkcyjnej.