Czym najczęściej zajmuje się adwokat z Poznania?

Czym najczęściej zajmuje się adwokat z Poznania?
28 marca, 2023 Redaktor 0 Comments

Jakie problemy najczęściej chcą rozwiązać klienci kancelarii adwokackich? Sprawdź, czym zajmuje się adwokat i jak wygląda nawiązywanie z nim współpracy. Znaj swoje prawa i obowiązki wynikające z polskich przepisów.

Usługi kancelarii prawnej

Zazwyczaj rozpoczyna się od indywidualnej konsultacji z prawnikiem. Klient przedstawia wszystkie fakty dotyczące swojej sytuacji. Adwokat natomiast interpretuje je w świetle aktualnie obowiązujących przepisów. Przedstawia możliwe sposoby dalszego działania. Osoby poszkodowane mogą złożyć pozew i ubiegać się o sprawiedliwość w sądzie, a podejrzani lub oskarżeni o popełnienie przestępstwa wynająć prawnika, który będzie reprezentował ich w trakcie procesu. W przypadku uzyskania niekorzystnego wyroku można złożyć wniosek o apelację.

Kancelarie adwokackie oferują również usługi dla przedsiębiorstw. Analizują dokumenty lub uczestniczą w sporządzaniu umów i statutów. Istnieje możliwość skorzystania ze stałej obsługi prawnej. Jej celem jest regularne konsultowanie podejmowanych decyzji biznesowych i określanie ich konsekwencji według kodeksu prawa.

Najczęściej poruszane problemy

Jest wiele powodów, dla których ludzie zgłaszają się do prawnika. Adwokat w Poznaniu zajmuje się między innymi sprawami związanymi z:

  • podziałem majątku i ustaleniem wysokości alimentów,
  • ograniczaniem praw rodzicielskich i rozwodami z orzeczeniem o winie,
  • prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu,
  • posiadaniem narkotyków,
  • sporami odnośnie własności nieruchomości,
  • odszkodowaniami za uszczerbek na zdrowiu lub utratę życia bliskiej osoby,
  • niewywiązaniem się z zapisów podpisanej umowy cywilnoprawnej,
  • mobbingiem i brakiem wypłaty wynagrodzenia.

W sądach często rozpatrywane są też sprawy dotyczące spadków, skarg administracyjnych oraz oszustw podatkowych. Każde postępowanie wymaga indywidualnego podejścia.

Porady prawne i reprezentacja w sądzie

Masz problem, który może rozwiązać sprawa w sądzie? Uporządkuj fakty, poznaj przepisy i opracuj strategię działania. W kancelarii adwokackiej możesz skorzystać z porady prawnej lub kompleksowej obsługi procesu.