Co oferuje adwokat w Gdańsku?

Co oferuje adwokat w Gdańsku?
10 stycznia, 2023 Redaktor 0 Comments

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług kancelarii prawnej. Chcesz ubiegać się o sprawiedliwość w sądzie? Sprawdź, jak rozumieć obowiązujące w Polsce przepisy i dobrze przygotuj się do procesu. Poznaj metody pracy adwokata przyjmującego w Gdańsku.

Porady prawne i postępowanie sądowe

W ramach współpracy z kancelarią prawną można przeanalizować między innymi sprawy rodzinne, gospodarcze, prawo pracy, windykację należności oraz sposoby chronienia praw autorskich. Niezależnie od tematu, usługi prawników przebiegają według następującego schematu:

  1. Zebranie faktów dotyczących sytuacji, w jakiej znalazł się klient.
  2. Wskazanie przepisów wpływających na ocenę prawną wydarzeń.
  3. Interpretowanie prawa w określonym kontekście.
  4. Wskazanie dalszych możliwości działania.

Adwokat w Gdańsku może udzielić wyłącznie porady prawnej lub opracować dokumentację procesową i reprezentować klienta przed sądem. Dostępna jest także stała obsługa firm. Korzystają z niej przedsiębiorcy, którzy chcą przeanalizować sporządzane umowy lub zostali oskarżeni o popełnienie przestępstwa gospodarczego.

Zakres działań adwokata

Jedną z najczęstszych spraw, z jakimi klienci przychodzą do kancelarii adwokackiej, jest chęć wzięcia rozwodu. W czasie postępowania rozwodowego trzeba ustalić wiele kwestii. Rozstająca się para musi uzgodnić sprawiedliwy podział majątku, miejsce zamieszkania dziecka i harmonogram kontaktów z rodzicami. W trudnych przypadkach rozważa się ograniczanie praw rodzicielskich, ustalenie ojcostwa oraz orzekanie o winie jednego z partnerów.

Prawnik często zajmuje się też windykacją należności, czyli odzyskiwaniem pieniędzy za nieopłacone rachunki, weksle i faktury, na przykład poprzez wdrożenie postępowania egzekucyjnego. W ramach prawa nieruchomości rozważane są obowiązki lokatorów oraz zarządców budynków. Niekiedy też na wytoczenie procesu decydują się pracownicy, których pracodawca nie wywiązał się z zapisów zawartych w umowie o pracę, nie wypłacał wynagrodzenia lub stosował mobbing.

Kancelaria prawna w Gdańsku

Rozwiązywanie problemów na drodze sądowej wiąże się z rzetelną analizą faktów i przedstawianiem dowodów. Sprawdź, jakie przepisy regulują kwestie rodzinne i pracownicze. Możesz zdecydować się na konsultację z adwokatem, złożenie pozwu lub obronę w sytuacji oskarżenia o popełnienie przestępstwa.