Co oferują adwokaci w Gdańsku?

Co oferują adwokaci w Gdańsku?
23 czerwca, 2023 Redaktor 0 Comments

Kancelarie adwokackie świadczą różnego rodzaju usługi. Sprawdź, co zalicza się do ich obowiązków. Poznaj zakres różnych dziedzin prawa i dowiedz się, czego u prawnika szukają właściciele firm i osoby indywidualne.

Analiza umów i obsługa prawna firm

Przedsiębiorcy muszą dobrze znać obowiązujące w Polsce prawo i legalnie prowadzić swoją firmę. Niestety, przepisy często się zmieniają, a ich interpretacja bywa problemem. Właśnie dlatego wielu właścicieli przedsiębiorstw decyduje się na stałą obsługę prawną. Polega ona na regularnym kontakcie z prawnikiem, który uczestniczy między innymi w sporządzaniu dokumentów, takich jak regulaminy, statuty i umowy z pracownikami. Adwokaci w Gdańsku zajmują się też obroną firm oskarżonych o łamanie prawa gospodarczego.

Po pomoc prawną mogą zgłaszać się także osoby poszkodowane przez swojego pracodawcę. Nieuzasadnione zwolnienie, brak wypłaty wynagrodzenia, nieprzestrzeganie przepisów BHP, te wszystkie kwestie rozpatrywane są w sądach. Poszkodowani często ubiegają się o odszkodowanie. Klienci indywidualni również korzystają z analizy podpisywanych umów. Dotyczy to na przykład wynajmu nieruchomości.

Porady prawne i składanie pozwów

Często wybieraną przez klientów kancelarii usługą są porady prawne. Adwokat poznaje sytuację zgłaszającej się do niego osoby i interpretuje ją w świetle aktualnie obowiązującego prawa. Porady dotyczą między innymi:

  • rozwodów, podziału majątku i ustalania wysokości alimentów,
  • ograniczania lub pozbawiania władzy rodzicielskiej,
  • określania zasad opieki nad dziećmi,
  • sporządzania testamentów, odrzucania i przyjmowania spadku,
  • oskarżenia o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia.

Jeżeli klient wyrazi taką chęć, adwokat może przystąpić do złożenia pozwu i reprezentacji jego interesów na sali sądowej. Opracowuje się wówczas strategię działania. Ważne jest uporządkowanie dowodów i sprecyzowanie swoich oczekiwań. Prawnik zajmuje się dopełnianiem wszystkich formalności procesowych.

Usługi adwokatów w Trójmieście

Kancelarie adwokackie zajmują się udzielaniem porad, analizowaniem dokumentów i reprezentacją klienta w sądzie. Przyjmują zarówno osoby oskarżone, jak i pokrzywdzone przez przestępców. Bądź świadomy swoich praw i obowiązków. Pamiętaj, że wiele problemów codziennego życia możesz rozwiązać sądownie, składając pozew i oczekując na sprawiedliwy wyrok.